Witaj nieznajomy
Użytkownik:

Hasło:

Pamiętaj mnie

Zarajestruj się TUTAJ.
Main
News
Linki
Galeria
Polityka prywatności
Artykuły
Różne
O UnrealED
Unreal Script
Unreal Engine 1
Unreal Engine 3
Gotowce
Mody
W produkcji
Skończone
Nigdy nie ukończone
Download
Mapy
Assault
Capture The Flag
Domination
Death Match
Mappacki
Single Player
Archiwum
Inne
Mutatory
Tutoriale
Programy
UnrealED
Brushe
Muzyka
Programy
Prefabs
Tekstury
Skrypty
Przykłady
Losowy obrazek

The Trench
Nazwa: The Trench
Dodał: Raven

InneHostowanieO UnrealED
UnrealEd 2 3 - Pierwsza mapa


     Wpierw należy zastanowić się nad ogólnym projektem mapy, jej całym wyglądem, kształtem, rodzajem tekstur, itp. Jeżeli już wiesz, jak mniej więcej będzie wyglądać twoja mapa, wybierz tekstury. Uruchom panel z teksturami , następnie trzeba wgrać jakieś sensowne tekstury. Z menu FILE wybieramy OPEN.... Ponieważ mapa, która teraz zrobię jest przygotowana tylko do testów, wybiorę dowolny plik z teksturami, powiedzmy ANCIENT.UTX i minimalizujemy panel z teksturami.

     Aby zacząć, musimy jeszcze ustawić właściwości siatki. W tym celu klikamy prawym przyciskiem na , ustawiamy (w unreal units) wysokość, szerokość, długość okienko to powinno wyglądać np. tak:     Potem klikamy na build i mamy stworzony prostokąt (w ten sam sposób możemy zamiast prostokąta stworzyć pokój w kształcie kuli, trójkąta lub walca). Jednak to nie jest wszystko teraz wybierzemy teksturę. w tym celu przywracamy zminimalizowane okno z teksturami i wybieramy jedną z nich i klikamy na (aby aby wyrenderować pokój), następnie z powrotem klikamy prawym przyciskiem na (wybieramy wysokość, szerokość, długość naszego korytarza), i tworzymy korytarz (renderujemy go), (pamiętajmy o odstępie korytarza od pokoju) na końcu którego tworzymy drugi pokój tak samo jak pierwszy i korytarz (który także renderujemy). Żeby wszystko ładnie wyglądało, tworzymy przejście (tak jak korytarz, z tą różnicą, że ustawiamy je tak, aby łączyło korytarz i pokój).

Texturowanie

     Teraz przydałoby się poteksturować całą mapkę tak, aby ładnie wyglądała. Klikamy lewym przyciskiem myszy na podłogę (podświetli się wtedy ona na niebiesko), przywracamy okno wyboru tekstur, które wcześniej zminimalizowaliśmy, przesuńmy okienko z teksturami tak, aby nie zasłaniało widoku 3D i wybierzmy jakąś texture na podłogę. Tak samo będziemy postępować ze ścianami i sufitem (zmieniając oczywiście tekstury). Czasami morze się zdarzyć, że tekstura jest za duża/mała/szeroka i źle wygląda na ścianie, jeśli jesteśmy przekonani, że to jest ta tekstura nie zmieniajmy całego pomieszczenia, tylko kliknij prawym przyciskiem myszy na teksturę i z menu kontekstowego wybierzmy pozycję SurfaceProperties, w okienku, które się pojawiło wybieramy zakładkę alignment. Okno to wygląda tak:Pozycja Pan służy do przesuwania tekstur w górę i w bok, Rotation do obracania tekstur, Scaling do zmieniania ich... skali (wielkości), a Alignment do czegoś tam innego :))). Zakładką flags zajmiemy się przy robieniu wody, lawy, kwasu, szkła i nieba.

Dodajemy schody

Teraz postawmy schody w tym celu klikamy lewym przyciskiem myszy na . Pojawi się wtedy okno:


W którym odpowiednie napisy znaczą:
- StepLength - "głębokość" stopnia
- StepHeight - wysokość stopnia
- StepWidth - szerokość schodów
- NumSteps - ilość stopni
- AddToFirstStep - ilość pikseli dodanych do wysokości pierwszego stopnia

     Dobra, teraz wybierzmy ustawienia naszych schodów, i kliknijmy na BUILD, następnie teksturę (patrz na początek strony), ustawmy schody, tam gdzie chcemy, i dodajmy je do świata naciskając ikonę .
     No to mamy schody. Teraz wstawmy "kładkę" przy w tym celu naciśnijmy lewym przyciskiem myszy , a menu które się pojawi możemy wypełnić np. tak:

Po ustawieniu parametrów "kładki", ustawieniu wybraniu tekstury i miejscu w którym ma się znajdować klikamy na BUILD, potem na , i mamy schody, i kładkę. Teraz postawmy schody, tak aby po wejściu na pierwsze, przejściu po kładce, można był zejść po drugiej stronie. Całość może wyglądać tak:Raven dnia 05 Grudzień 2007, 14:20 - Skomentuj (0)

All graphics created by InfectedFx and modified by Raven, except turniej.unreal.pl logo.
Site engine and design created by Raven 2004©. All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.