Witaj nieznajomy
Użytkownik:

Hasło:

Pamiętaj mnie

Zarajestruj się TUTAJ.
Main
News
Linki
Galeria
Polityka prywatności
Artykuły
Różne
O UnrealED
Unreal Script
Unreal Engine 1
Unreal Engine 3
Gotowce
Mody
W produkcji
Skończone
Nigdy nie ukończone
Download
Mapy
Assault
Capture The Flag
Domination
Death Match
Mappacki
Single Player
Archiwum
Inne
Mutatory
Tutoriale
Programy
UnrealED
Brushe
Muzyka
Programy
Prefabs
Tekstury
Skrypty
Przykłady
Losowy obrazek

Corrupted Land
Nazwa: Corrupted Land
Dodał: Raven

InneHostowanieO UnrealED
UnrealEd 2 4 - Światła


Trzeba jeszcze dodać światła. Dlatego klikamy (widok 3d) Prawym przyciskiem myszy na miejsce w który chcemy dodać światło i z menu kontekstowego wybieramy add light here. Czynność tę powtarzamy tyle razy ile chcemy mieć świateł (jak ma być jasno). Kiedy skończymy klikamy na ikonę . Jeśli się okaże, że na mapie jest po prostu za ciemno to powtarzamy powyższe kroki. Aby zmienić kolor światła otwieramy Light Properties a tam zaznaczamy pozycję Light Color pojawi się malutki przycisk color na który niezwłocznie klikamy. Wybierz sobie stąd taki kolor jaki ci pasuje.

Coronas

Czasami na niektórych mapach widać światła dające "poświatę" (jak na screenie) . Taki efekt można bardzo łatwo uzyskać manipulując przy zwykłym świetl. Najpierw otwórzmy plik z teksturami o nazwie Genwarp.utx, następnie wybierzmy texturę dla światła, odsuńmy okno wyboru tekstur na bok, i postawmy światło tak jak to opisałem, klikamy na nie prawym przyciskiem myszy, i z menu kontekstowego wybieramy opcję Light Properties stamtąd rozwijamy pozycję Display tam klikamy na DrawScale i zmieniamy jej wartość na 0.2 później klikamy na Skin, tuż obok tej opcji pojawia się trzy przyciski my kliknijmy na ten z napisem Use. Następnie rozwińmy pozycję Lighting tam wartość opcji bcorona zmieniamy na True. Po tych zabiegach okno edytora powinno wyglądać tak [tylko w renderingu ustawionym na Direct3D (LMB na napisie Dynamic Light i z menu wybrać Direct3D) (z D3D należy uważać, bo UED może się sypać):


Efekty

W Light Properties otwieramy zakładkę Lighting Tam znajdziemy pozycję LightEffect, z której wybieramy różne efekty (np. SearchLight - efekt światła, które się obraca wokół własnej osi). Jest tez pozycja LightType oferuje możliwość stworzenia światła pulsującego lub stroboskopoewgo. Ponadto w "LightPhase" oraz "LightPeriod" możemy określać parametry związane z szybkością występowania efektów, a pole "LightRadius" określa zasięg (promień) świata.

Raven dnia 05 Grudzień 2007, 14:28 - Skomentuj (0)

All graphics created by InfectedFx and modified by Raven, except turniej.unreal.pl logo.
Site engine and design created by Raven 2004©. All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.